Moje sledované obrazy Krajina - Litoměřice
popis: Olej na plátně, rozměry : 65 x 81 cm
o autorovi: Narodil se 17. 4. 1943 v Praze a zemřel 3. 9. 2012 v Litoměřicích.
Malíř a litoměřický inspirátor pozvednutí odkazu Karla Hynka Máchy.
Akademii výtvarných umění absolvoval v Praze ve škole Františka Jiroudka, který ovlivnil jeho dílo německým neoxpresionismem. Prošel pražskou Akademií v době, kdy se na škole obměňoval pedagogický sbor. Umělce, jejichž tvorba kulminovala ve 20. a 30. letech 20. století, vystřídali příslušníci Skupiny 42 a Sedm v říjnu – všechno silné osobnosti s výrazným vlivem na něho, jako studenta. Své obrazy vystavoval v mnoha prestižních galeriích. Žil v Litoměřicích, kde se projevil rovněž jako organizátor kulturních akcí. Zrestauroval litoměřickou kulturní památku ve středu města na Mírovém náměstí – dům Salva Guarda. Od roku 1998 byl předsedou kulturní komise města Litoměřice. Zorganizoval několik ročníků Výtvarných salonů, z nichž jeden byl v místním nepoužívaném vlakovém tunelu – originální výstavní síni, do něho instaloval i vagón. V Litoměřicích se zasadil i o realizaci odhalení sochy K. H. Máchy od Josefa Václava Myslbeka.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
12 100 Kč