Smrčková Ludvika
Číslo položky: 5775
Moje sledované obrazy Růžové pivoňky
popis: Akvarel, rozměr ve výřezu 39,5 x 31 cm + pasparta, nerámováno, zaskleno
o autorovi: (23.2.1903 Kročehlavy, Kladno - 20.1.1991 Praha)
Sklářská výtvarnice, designérka, malířka, pedagožka, studia u profesora Dítěte, Brunnera a Kysely, výstavy po Evropě i USA, první výstava v Paříži již v roce 1925, Expo 58 Brusel atd., 1925 zlatá medaile v Paříži, zlatá medaile v Bruselu na Expo 58, 1937 zlatá medaile a Grand prix v Paříži, 1935 zlatá medaile v Bruselu, národní umělkyně, spolupracovala s Artělem a Krásnou jizbou, Družstevní práce.
(Slovník Chagall, abART)
Vyvolávací cena:
1 200 Kč
1 400 Kč