Myslbek Josef Václav
Číslo položky: 5804
Moje sledované obrazy Chalupa s vrbami
popis: Suchá jehla, rozměr tiskové plochy 7,5 x 11,5 cm, zaskleno, rám poškozen
o autorovi: Narozen 20. 6. 1848 v Praze. Zemřel 2. 6. 1922 v Praze. Nejvýznamnější český sochař přelomu 19. a 20. století, představitel monumentálního realismu a zakladatel novodobého českého sochařství. V začátcích své umělecké dráhy se učil v ateliéru u sochaře Václava Levého. Po jeho smrti roku 1870 se rychle osamostatnil. Studoval malířství na Akademii výtvarných umění, kde sochařské oddělení tehdy neexistovalo. Jeho sochařské dílo bylo od počátku ovlivněno klasicismem, novorenesancí, antikou a secesí. Tematická orientace Myslbekovy tvorby vychází z idejí českého obrozeneckého hnutí. Z umělců měl na něj významný vliv malíř Josef Mánes - podobně jako on vytvářel typy českých bájných hrdinů i skutečné osobnosti české historie.
Vyvolávací cena:
200 Kč
800 Kč