Zpět na aukce Pospíšil Míla
Moje sledované obrazy Houseboat na řece
popis: Olej na plátně, rozměr 45 x 60,5 cm, malba poškozena, plátno potřeba přepnout
o autorovi: Narozen 18.7. 1898 v Litoměřicích.
Žák uměl. prům. školy , poté akademie umění v Praze ( 1932-1938) u prof. O. Nejedlého. Studijní cesty konal po sev. Itálii , Jugoslavii , Karpatech a v Polsku. Maluje motivy u Divoké Orlice , z Povltaví a Třeboňska. Přímořské motivy studoval v Dalmácii . Souborné výstavy obrazů v Rubešově galerii v Praze : 1938 ( Česká krajina ) , v červenci 1941 ( Moře z Kupari , Dubrovníka a okolí a motivy ze soudobé Prahy ). V roce 1943 vystavuje se S.V. Praha v pavilonu Myslbeka v Praze.
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
1 900 Kč