Merglová Olexová Jana
Číslo položky: 11976
popis: Olej na plátně, rozměr 60 x 50 cm, nesignováno.
o autorovi: Narozena 27. října 1939 v Praze.
Ukončila Průmyslovou školu bytové tvorby v roce 1958. V roce 1959 až 1964 studovala na UMPRUM. Absolvovala v roce 1964 animovaným snímkem Kejklovačka. Od roku 1964 do roku 1974 byla zaměstnána v Krátkém filmu ve Studiu Jiřího Trnky jako dramaturg. V roce 1974 se provdala do NSR, kde zpočátku pracovala v reklamě, ale k samostatné tvorbě se nedostala. V roce 1979 se vrátila do Československa a navázala na svou práci v oblasti animovaného filmu.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
1 000 Kč

07.04.2021 20:56

1 000,00 Kč 19.3.2021 15:53:59