Adolf (Constantin) Baumgartner - Stoiloff
Číslo položky: 12385
Moje sledované obrazy Lovci na saních
popis: Olej na dřevě, rozměry malby: 18,5 x 32 cm
o autorovi: Narodil se roku 1850 v Linzi v Rakousku a zemřel v roce 1924 ve Vídni.
Původem bulharský malíř narozený v Rakousku. V 80. letech 19. století studoval na Akademii výtvarného umění v Petrohradu. Je známý především pracemi s tématikou koní, spřežení, lesní zvěře, lovů či rybářů. Dále jsou známé jeho díla s tématikou kozáků a výjevů z jejich života. Po revoluci v roce 1917 se mnoho jeho děl dostalo s ruskými emigranty do celého světa. Je známé, že pracoval pod různými pseudonymi: A. Baumgartner-Stoiloff, Stoilof, Constantin Stoiloff nebo C. Stoiloff.

Dnes se díla Baumgertner-Stoiloffové nacházejí v mnoha významných veřejných institucích, galeriích a sbírkách po celém světě, včetně velkého počtu ve významné soukromé jihoafrické sbírce George Bibikova.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
9 000 Kč