Blažíček František
Číslo položky: 11980
popis: Olej na plátně, rozměr 90 x 75 cm
o autorovi: Narodil se roku 1956 v Havlíčkově Brodě
O jeho začátcích malování se zmiňuje paní PhDr. Olga Krumlovská: „ do tajů perspektivy ho už v raném dětství zasvětil mistr Jan Zrzavý, který občas pobýval v nedalekém Krucemburku. A několikrát vzal s sebou malého Františka kreslit do plenéru. Později při svém působení ve Světlé nad Sázavou, kde se učil ve sklárnách, chodí se zdokonalovat v malbě olejem a akvarelem k ak. malíři Františku Antonínu Jelínkovi do Kochánova“. Je zdatným malířem a průkopníkem českého body-artu. Tento moderní umělecký směr prosazoval v Českých médiích již v 80. letech. Jeho oleje a reliéfy se vyznačují nádhernou barevností, kterou si nelze splést s žádným z jeho současných kolegů. V Praze studoval grafickou školu a zároveň pracoval jako restaurátor na Klášteře svaté Anežky České a na Trojském zámku. Je čestným členem mezinárodního sdružení výtvarníku EUROATELIER. Vystavoval po celé Evropě a počet výstav již přesáhl stovku.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
11 000 Kč