Jaroslav "Jerry" Gebr
Číslo položky: 5817
popis: Olej na lepence, rozměr 63 x 74,5 cm, v pozadí pohled na Písek, obraz získán z rodiny autora z pozůstalosti malířova bratra Václava Gebra. Obraz bude publikován v připravované monografii J. J. Gebra
o autorovi: 26. 5. 1926 – 7. 2. 2013
V Česku narozený výtvarník vystudoval svůj obor na evropských akademiích v Praze, Mnichově a Florencii. Po čtyřletém pobytu v Jižní Americe, během něhož se věnoval portrétování a chrámovým freskám, se stal občanem Spojených států a začal pracovat v Hollywoodu.
V Česku narozený výtvarník Jaroslav „Jerry“ Gebr vystudoval svůj obor na evropských akademiích v Praze, Mnichově a Florencii. Po čtyřletém pobytu v Jižní Americe, během něhož se věnoval portrétování a chrámovým freskám, se stal občanem Spojených států a začal pracovat v Hollywoodu.

Jeho malby a scénické umění se uplatnily hlavně ve značném počtu klasických filmů, jako „The Sound of Music“, „My Fair Lady“, „The Shoes of the Fisherman“, „The Sand Pebbles“, „Scarface“, „Comes A Horseman“, „Batman“ a „Star Trek“. V poslední době pak ve filmech „The Princess Diaries“ a „The Coutry Bear“.

Jerry spolupracoval s mnoha význačnými režiséry filmového průmyslu, m. j. s Johnem Bedhamem, Clintem Eastwoodem a Stevenem Spielbergem. Patrně nejznámější je pro svou výraznou titulní práci na filmu (The Sing s herci Paulem Newmanem a Robertem Redfordem. Jerry má rovněž rozsáhlé zkušenosti s televizními seriály jako je „Rod Serling´s Night Gallery“, „Kojak“, „Columbo“ a „Murder, She Wrote“.

Během své kariéry rozšířil svou činnost v Hollywoodu i na nezávislé zakázky pro rozličné klienty, včetně US Armády a námořnictva, Circus Vargas, Hastiings School of Law, Harcourt-Brace Jovanovich, Jules Stein Eye Institute UCLA, větší zábavná místa v Atlantic City a Las Vegas, pro LA Holocaust Memorial, jakož i a pro soukromé sbírky.
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
19 000 Kč