Cmol Jan
Číslo položky: 11994
popis: Olej na lepence, rozměr 64 x 84 cm
o autorovi: (1872-1943)
Český učitel a malíř. Narodil se v Dolním Němčí u Uherského Hradiště. Absolvoval učitelský ústav v Příboře. Jako učitel nastoupil do Štramberka, kde se posléze stal ředitelem místní měšťanské školy. Aktivně se zapojil do kulturního a společenského dění ve městě.

Byl úspěšný kreslíř akvarelista. Jeho kresby se štramberskými motivy byly vydávány jako pohlednice
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
6 500 Kč