Henri de Toulouse-Lautrec
Číslo položky: 11997
popis: Litografie, rozměr listu 36,5 x 27 cm, nerámováno
o autorovi: (1864-1901)
francouzský malíř a grafik; vyšel z impresionismu, později spojil postimpresionismus s předsecesní stylizací; jako pokračovatel Degasova realismu dospěl až ke karikaturní nadsázce; jeho kresebná stylizace a intenzivní barevnost byly ovlivněny zejména japonským dřevořezem; svým dílem zachytil hlavně prostředí Montmartru a cirkusů (Tanec v Moulin Rouge, V baru, V posteli, Žena s kožešinou), patřil k představitelům moderní grafiky (série litografií - La Goulue s Valentinem le Désossé, Cirkus, Ony, plakáty)
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
10 000 Kč