Tužinský (Tužina) Alois
Číslo položky: 5677
popis: Olej na lepence, rozměr ve výřezu 12 x 16,5, signováno vlevo dole Al - Tužinský, zaskleno
o autorovi: Narodil se 24. 7. 1907.
Malíř krajin, lidových typů a žánrů.
V letech 1925 – 1927 byl žákem malíře Josefa Jambora na Moravě, poté v letech 1927 – 1930 byl žákem u profesora Mako na ukrajinské akademii výtvarného umění v Praze. Vystavoval na Slovensku a v Čechách. Studijní cesty podnikl po Německu, Švédsku, Dánsku a Norsku.
Vyvolávací cena:
600 Kč
600 Kč

13.12.2017 22:00

600,00 Kč 9.11.2017 16:20:32