Zpět na aukce Janeček Ota
Moje sledované obrazy Podzimní trávy
popis: Olej na plátně, rozměr 25,5 x 33 cm, signováno vlevo dole Ota Janeček 1981
o autorovi: Narodil se 15. 8. 1919 v Pardubičkách u Pardubic a zemřel 1. 7. 1996 v Praze.
Malíř, grafik, ilustrátor a sochař. Pracoval též na návrzích textilií, keramiky a často spolupracoval i s filmem.
V letech 1937 – 1939 vystudoval kreslení na Českém vysokém učení technickém v Praze a v letech 1941 – 1942 na pražské Uměleckoprůmyslové škole. Byl několikrát vyznamenán v soutěži o nejkrásnější československou knihu roku. Jeho zájem se soustřeďoval zejména na zobrazování přírody, jeho jemná stylizace květin, ptáků, motýlů, stébel trávy připomíná svou křehkostí mistry japonských závěsných obrazů a v protikladu k tomu je jeho přesná kresebná linka, prošlá školou kubismu, velmi vhodná k vyjádření něžných tahů dívčí tváře. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. V roce 1985 byl jmenován zasloužilým umělcem.
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
141 000 Kč