Vukovič Svetislav
Číslo položky: 11308
Moje sledované obrazy Balkánská kuča
popis: Olej na lepence , rozměry 49 x 65 cm . Datováno 1929
o autorovi: Narodil se 9. 5. 1901 ve Vršci v bývalé Jugoslávii a zemřel v roce 1978.
Byl žákem akademie výtvarných úmění v Praze v letech 1921 až 1927 u profesorů Obrovského, Hynaise a Krattnera. Vystavoval souborně v Topičově saloně v květnu 1933 a v Bělehradě v roce 1934, kdy též maloval ikonostas prvního českého pravoslavného chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
4 300 Kč
4 500 Kč