Zikmund Josef
Číslo položky: 12339
Moje sledované obrazy Jaro na vesnici
popis: Olej na plátně, rozměry : 50 x 65 cm
o autorovi: Narodil se 20.4.1927 v Běhánkách u Teplic v severních Čechách. O kreslení a malování se zajímal již od školních let.
Od roku 1953 se učil soukromě kreslení a malování u akademického malíře F. Petříčka v Ústí n.L. V letech 1956 - 1965 absolvoval soukromé studium malířství a kreslení u akademického malíře Františka Patočky v Liberci. Současně byl členem malířského kroužku Domu kultury v Ústí n.L., který vedl akademický malíř L. Lapáček a to až do roku 1981, kdy se přestěhoval do Jižních Čech. Zde pokračuje ve své umělecké činnosti, stává se členem výtvarného studia VISART, které vedli střídavě akademičtí malíři Boukal a M. Konrád..

Každý výtvarník má svůj vlastní názor podle kterého tvoří a žije. J. Zikmund miluje krajinu v každé roční době, nejvíce však v předjaří, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku do nového života. Krajina Novohradských hor a Šumavy ho okouzlila stejně jako krajina v Podkrkonoší a Lomnicka, kde maloval spolu se svým učitelem akademickým malířem Františkem Patočkou. V akvarelech a pastelech se snaží vyjádřit své pocity a myšlenky, které v něm krajina zanechala. Malování v pleneru, kde používá převážně barev olejových, ho velmi obohacuje a dodává mu inspiraci k další tvorbě a vyjadřování pocitů.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
2 600 Kč