Brožík Václav - připsáno
Číslo položky: 12056
Zpět na aukce
Moje sledované obrazy Rytíři v krčmě
popis: Olej na plátně, rozměry : 38 x 46 cm, na rubu obrazu - pečetě
o autorovi: Narodil se 5. 3. 1851 v Železném Hamru u Třemošné a zemřel 15. 4. 1901 v Paříži.

Malíř českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Pocházel z nejchudších poměrů. Učil se litografem a v porcelánce. Od roku 1868 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. V roce 1879 podnikl studijní cestu do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Oženil se s dcerou bohatého pařížského obchodníka s obrazy. Byl povolán jako profesor na pražskou Akademii výtvarných umění a svůj čas až do smrti dělil mezi Prahu a Paříž, kde měl rodinu. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Dosáhl obrovského veřejného úspěchu. U podobizen mu šlo o věrné vystižení podoby a společenského postavení portrétovaného a ne o jeho psychologickou charakteristiku.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
Aktuální cena:
52 000 Kč

aukce končí za
Ukončená
06.04.2021 19:35

Seznam příhozů

Častka Přihozeno
52 000,00 Kč 6.4.2021 19:31:03
(limitem)
51 000,00 Kč 6.4.2021 19:31:03
(limitem)
48 000,00 Kč 6.4.2021 19:30:32
(limitem)
47 000,00 Kč 6.4.2021 19:30:32
46 000,00 Kč 6.4.2021 19:28:45
(limitem)
45 000,00 Kč 6.4.2021 19:28:45
44 000,00 Kč 6.4.2021 19:27:27
(limitem)
43 000,00 Kč 6.4.2021 19:27:27
42 000,00 Kč 6.4.2021 19:25:47
(limitem)
41 000,00 Kč 6.4.2021 19:25:47
(limitem)
25 000,00 Kč 6.4.2021 19:25:13
(limitem)
24 000,00 Kč 6.4.2021 19:25:13
23 000,00 Kč 6.4.2021 19:24:10
(limitem)
22 000,00 Kč 6.4.2021 19:24:10
21 000,00 Kč 6.4.2021 19:23:45
(limitem)
20 000,00 Kč 6.4.2021 19:23:45
19 000,00 Kč 6.4.2021 19:23:22
(limitem)
18 000,00 Kč 6.4.2021 19:23:22
17 000,00 Kč 6.4.2021 19:23:10
(limitem)
16 000,00 Kč 6.4.2021 19:23:10
15 000,00 Kč 6.4.2021 19:22:46
(limitem)
14 000,00 Kč 6.4.2021 19:20:27
13 000,00 Kč 6.4.2021 00:27:32
12 000,00 Kč 5.4.2021 23:06:40
11 000,00 Kč 4.4.2021 15:58:54
10 000,00 Kč 29.3.2021 14:06:36
9 500,00 Kč 15.3.2021 01:23:28
9 000,00 Kč 14.3.2021 19:41:15
8 500,00 Kč 26.2.2021 09:37:10
8 000,00 Kč 22.2.2021 17:10:05
7 500,00 Kč 22.2.2021 17:09:57
(limitem)
7 500,00 Kč 22.2.2021 17:09:57
7 000,00 Kč 22.2.2021 17:09:28
(limitem)
6 500,00 Kč 22.2.2021 17:09:28
6 000,00 Kč 3.2.2021 20:23:10
(limitem)
5 500,00 Kč 3.2.2021 17:44:06
5 000,00 Kč 3.2.2021 08:59:13