Zpět na aukce Ženíšek Josef
Moje sledované obrazy Dívčí poloakt
popis: Olej na plátně, rozměry : 32,5 x 22,5 cm, rám mírně poškozen
o autorovi: Josef Ženíšek
Narodil se 4. 9. 1885 v Praze a zemřel 29. 11. 1944 tamtéž.
Byl žákem akademie výtvarného umění v Praze u profesora Lhoty a studoval také na škole v Mnichově. Po ukončení studií podnikl zájezdy do Paříže a Říma. Stal se známým svými dívčími hlavičkami. Maloval a vystavoval též žánrové kompozice a podobizny.
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
3 700 Kč