Načeradský Jiří
Číslo položky: 12301
Moje sledované obrazy Tlustá a hubená Venuše
popis: Akvarel na papíru, rozměry: 42 x 58 cm. Rámováno, zaskleno.
o autorovi: Narodil se 9. 9. 1939 v Sedleci a zemřel 16. 4. 2014 v Praze.
Český malíř, grafik, vysokoškolský pedagog, významný představitel českého moderního malířství, profesor Akademie výtvarných umění v Praze a Fakulty výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně.
Jeho díla jsou charakteristická zejména zaměřením na lidské tělo a lidské postavy, někdy i s erotickým a sexuální podtextem a kontextem. Pražskou Akademii výtvarných umění vystudoval v letech 1957–1963 u Vlastimila Rady. Koncem 60. let dva roky pobýval a tvořil v Paříži. Po roce 1989 se začal věnovat i pedagogické činnosti. Jeho díla jsou vystavena v mnoha českých galeriích, například Národní galerie, Galerie hlavního města Prahy, Galerie Středočeského kraje.
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
6 500 Kč