Vácha Fernand
Číslo položky: 12042
Moje sledované obrazy Mondénní dáma s kožešinou
popis: Pastel na papíru, rozměry: 57 x 51cm. Zaskleno, signováno parafou. Vzadu datováno 1937
o autorovi: Narozen 20. října 1903 v Paříži , kde pomáhal svému otci s portrétováním představitelů šlechtických rodů.
Čtyři roky studoval na École des Beaux-Arts v Nantes. Ve 20 (nebo 21) letech z Paříže odešel do Prahy. V letech 1924-28 studoval na Akademii výtvárných umění v Praze pod Maxem Švabinským. Ve 40. letech se stal poradcem režisérů a následně návrhářem kostýmů.
Vyvolávací cena:
7 500 Kč
8 500 Kč