Hoffbauer Charles Constantin Joseph - okruh
Číslo položky: 12021
Moje sledované obrazy Noční ulice - Reklama TaTa
popis: Olej na plátně, rozměry 73 x 92 cm. Nesignováno, nerámováno.
o autorovi: Charles Constantin Joseph Hoffbauer (28. června 1875 - 26. července 1957) byl francouzský umělec, který se stal občanem Spojených států. Maloval širokou škálu témat, včetně mnoha, které zobrazovaly scény historického zájmu.
Vzdělání
École des Beaux-Arts
Ocenění
Bronzová medaile (Expozice Universelle); Zlatá medaile, Prix Rosa Bonheur a Prix National du Salon (Pařížský salon); Croix de Guerre ; Doktor výtvarného umění (University of Richmond)
Charles Hoffbauer se narodil v Paříži . Jeho rodiče, Féodor Hubert Hoffbauer a Marie Clemence Belloc Hoffbauer, byli alsaského původu. Féodor Hoffbauer byl známý archeolog, architekt a umělec a pravděpodobně ovlivnil zájem jeho syna o historii. [2] Jako dítě Charles někdy pomáhal svému otci při provádění výzkumu. [3] Kniha staršího Hoffbauera z roku 1882 o pařížské architektuře, Paris à Travers les Ages , byla v průběhu let aktualizována a zůstává v tisku s posledním vydáním publikovaným v roce 2007. [4]
Po absolvování tradičního základního a středního vzdělání na francouzských školách Hoffbauer tři roky navštěvoval École des Beaux-Arts . Studoval u Fernanda Cormona , Françoise Flemenga a symbolistického malíře Gustava Moreaua . Mezi Hoffbauerovy spolužáky patřili Paul Baignères, Charles Camoin , Henri Evenepoel , Raoul du Gardier, Henri Manguin , Albert Marquet , Henri Matisse a Georges Rouault . Krátce před svými 21. narozeninami se Hoffbauer hlásil k povinné francouzské vojenské službě. Trénoval ve Falaise v Normandiipo dobu 18 měsíců. Po ukončení vojenské služby v září 1897 se vrátil do Paříže a zahájil svou kariéru jako umělec. [2]
Hoffbauerova raná díla získala uznání a ocenění. V roce 1898 získal jeho obraz Reunion de burgeois aux XIVe siècle čestné uznání na své první výstavě v pařížském salonu . V následujícím roce získal pro Les Gueux zlatou medaili a stal se tak nejmladším umělcem, který získal toto ocenění. Musée de Rouen ve Francii obraz koupil. V roce 1900 získal na pařížské výstavě Universelle bronzovou medaili. V Pařížském salonu v roce 1902 získal jeho obraz Revolte des Flamandes cenu Prix Rosa Bonheur a koupil jej muzeum ve Filadelfii. Francouzská vláda za tento obraz udělila cestovní stipendium, které Hoffbauerovi umožnilo strávit léto 1903 v Itálii. V roce 1904 vystavoval na pařížském salonu Champs de bataille . Přestože obraz neobdržel žádná ocenění, získal příznivé komentáře a byl zakoupen Musée de Luxembourg. [5]
Na pařížském salonu v roce 1905 vstoupil Hoffbauer do svého obrazu Sur les toits , který zobrazuje několik dobře oblečených strávníků v luxusní střešní restauraci v New Yorku . Ačkoli Hoffbauer nikdy nenavštívil Spojené státy, měl při návštěvě Říma příležitost vidět některé fotografie newyorských mrakodrapů v okně knihkupectví . Na základě své vzpomínky na fotografie si představil, jak bude střešní jídelní scéna vypadat, a namaloval předběžnou studii po návratu do Paříže v roce 1904 pomocí svých přátel a kolegů Raoula du Gardiera a Rudulpha Evansejako modely. Krátce před otevřením pařížského salonu byl Hoffbauer nespokojený s jeho prací a rozhodl se obraz stáhnout a revidovat k opětovnému podání. Nová verze, která byla dokončena za 10 dní, nezískala žádná ocenění, ale získala značné uznání kritiky. Podle jednoho recenzenta je „Sur les toits“ bezpochyby nejzajímavějším obrazem roku; je přijímán jako „hřebík“ Starého salonu ... Po tomto obrázku ... v tomto salonu není jakýkoli jiný, který lze popsat jako více než příjemný. “ [6] Obraz zakoupila Galerie umění Nového Jižního Walesu (Sydney, Austrálie), která v jeho sbírce zůstává dodnes. [7] Bylo také vystaveno v Londýně na francouzsko-britské výstavě v roce 1908. [8] Hoffbauer namaloval menší upravenou verzi, kterou přejmenoval na Roof Garden v New Yorku a prodal Carnegie Institute .
Hoffbauerův obraz Triomphe d'un Condottiere z roku 1906 byl významným krokem v jeho kariéře. Obraz zachycuje vítězné válečníky, kteří se vítězně vraceli do italské Florencie v 15. století. Hoffbauer vstoupil do práce v pařížském sa
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
100 000 Kč