Ježek Alois
Číslo položky: 5675
Moje sledované obrazy Městská ulička
popis: Pero + akvarel, rozměr ve výřezu 20 x 30 cm, signováno vlevo dole Ježek A. , zaskleno
o autorovi: Narodil se 1. 8. 1887 v Praze a zemřel v roce 1943.
Malíř a kreslíř.
Byl žákem na UMPRUM v Praze v letech 1904 - 1910 u prof. Dítěte a Maška. Studijní cesty pořádal do Drážďan, Mnichova, Vídně, Jugoslávie. Tvořil hlavně akvarely a barevné perokresby s motivy ze Staré Prahy. Vystavoval v řadě českých měst.
Vyvolávací cena:
700 Kč
900 Kč