Zpět na aukce Lepié Ferdinand - okruh
popis: Olej na plátně, rozměry: 54 x 68 cm. Nesignováno, rentoilováno
o autorovi: Narodil se 8. 6. 1824 v Praze a zemřel 11. 11. 1883 ve Vídni.
Používal též jména Georg Fels a Ferdinand Lepge.
V letech 1841 – 1844 studoval na pražské Akademii výtvarných umění. V letech 1850 – 1860 působil jako učitel ve Strahovském klášteře v Praze. Jedním z jeho žáků byl později krajinář Alois Kirnig. Posléze se Lepié odstěhoval do Vídně, kde dával lekce kreslení na císařském dvoře. Vytvořil topograficky přesné obrazy krajin z Prahy a rakouských regionů.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
5 500 Kč