Doležal Rudolf
Číslo položky: 11902
popis: Bronzová busta, výška 67 cm. Z důvodu vysoké váhy nelze tato položka výhernímu dražiteli zaslat.
o autorovi: 1916 - 2002
olomoucký sochař a medailér, autor mnoha pomníků a soch ve veřejném prostoru mnoha moravských měst a obcí.

Studoval v Praze na Uměleckoprůmyslové škole u profesora Karla Štipla. Svému otci – štukatérovi – pomáhal při restaurování mnoha olomouckých památek (mimo jiné kostela svatého Mořice), se sochařem Vojtěchem Hořínkem restauroval některé olomoucké kamenné portály a kašny. Jeho tvorba je negativně poznamenána zakázkami pro komunistický režim v duchu monumentálního socialistického realismu (1951, 1959, 1978). Nejzajímavější se jeví jeho stylizovaná figurální tvorba z 60. let 20. století a především jeho tvorba medailérská.

Zdroj Wikipedia
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
15 000 Kč