Dvořák Josef
Číslo položky: 5713
Moje sledované obrazy Rybník Krejcer
popis: Olej na lepence, rozměr 36 x 45 cm, signováno vlevo dole J. Dvořák
o autorovi: (21.12.1883 Kameničky - 16.12.1967 Kameničky)
Malíř krajinář, žák a velký obdivovatel Antonína Slavíčka při jeho pobytech v Kameničkách a Krásově (1903 - 1906). Korespondenční studia u A. Slavíčka v letech 1903-1910. Jeho figurální tvorba je zastoupena ve sbírkách Galerie J. Selichara v Orl. Rybné, další jeho obrazy vlastní mimo jiné Muzeum a galerie Hlinsko. Josef je otcem ak. mal. Aničky Dvořákové.
Vyvolávací cena:
300 Kč
1 800 Kč