Beneš Vlastimil
Číslo položky: 5719
popis: Olej na dřevě, rozměr 42,5 x 60 cm, zaskleno. Odhadní cena 55 000 - 65 000 Kč
o autorovi: Narodil se 3. 10. 1919 v Praze a zemřel 17. 3. 1981 tamtéž.
Malíř, sochař, grafik a scénograf.
Studoval na UK v Praze, VŠUP a soukromě u Em. Frinty. Byl členem skupiny Máj 57. Námětem jeho obrazů jsou civilistní témata (pražská předměstí, pískovny, navigace), krajiny a figurální motivy. Vytvářel také scénické návrhy, loutky a plastiky. Téměř výhradně se věnoval technice olejomalby, v počátcích také kresbě a akvarelu. Vlivem cest se do obrazů postupně dostávala také krajina italská a španělská. Mezinárodního uznání dosáhl jako scénograf Radokova filmu Johanes doktor Faustus, jemuž byla udělena Velká cena benátského filmového festivalu.
(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
5 000 Kč

12.12.2017 20:35

5 000,00 Kč 28.10.2017 10:57:30