Charles Gruppe Robert
Číslo položky: 11606
popis: Olej na plátně, rozměr 45 x 61 cm
o autorovi: Současný významný umělec narozený ve Vermontu v roce 1944, představuje třetí generaci renomované rodiny malířů a učitelů Gruppé. Jeho impresionistické plenérové ​​malby krajin a přístavních scén zachycují obrazy a ducha jeho rodné krajiny Vermontu i jižní Floridy (Neapol) a Gloucesteru v Massachusetts.

Rodinnou tradici zahájil jeho dědeček Charles Paul Gruppé (1860-1940), který se narodil v Kanadě, ale jehož rodina se přestěhovala do Rochesteru v New Yorku, když mu bylo deset let po smrti jeho otce. Charles Gruppé byl primárně samouk, ale jeho přirozený talent mu umožnil překonat nedostatek formálního vzdělání. V jednadvaceti letech si vydělal dost peněz na cestu do Evropy, kde cestoval po Francii a Německu, než se usadil v Holandsku, kde si v malé rybářské vesnici Katwyk Ann Zee vybudoval dům a studio. Právě zde během dvacetiletého pobytu provedl většinu své evropské práce a nakonec se natolik ztotožnil s holandskou malířskou školou, že byl zvolen do exkluzivního ateliéru Pulchre v Haagu, což je něco velmi neobvyklého. Americký. Stal se tím, co bychom dnes poznali jako „umělce celebrit“, a členové nizozemské královské rodiny - stejně jako další evropská královská rodina - shromáždili jeho práci, která kromě jeho en plein air marine a venkovské scény. Získal řadu ocenění a medailí, včetně zlatých medailí na výstavách v Paříži a Rouenu a dvou stříbrných medailí (akvarel a olej) na světové výstavě v St. Louis v roce 1903. Dnes je jeho práce zastoupena v mnoha nejlepších muzeích a soukromých sbírkách v Evropě a Americe.

Syn Charles Gruppé - a Robertův otec - Emile Gruppé (1896-1978) byl legendární new Englandský umělec a učitel, který je nejlépe známý pro svou krajinu a mořské krajiny ovlivněné Monetem. Primárně pracoval v impresionistické tradici rozbitých štětců a míst na plenéru, maloval také postavy a portréty. Emileův otec byl rozhodnut, že jeho syn netrpí stejným nedostatkem formálního uměleckého vzdělání, kterým sám trpěl, a tak Emile absolvoval školení na mnoha prestižních uměleckých školách, včetně Národní akademie designu (New York City), Haagu ( Nizozemsko), Liga studentů umění (New York City) a Grand Chaumiere (Paříž). Mezi jeho lektory patřili jedni z nejvyhledávanějších instruktorů tohoto období, například George Bridgman, Charles Chapman, Richard Miller a John Carlson.

Během třicátých let, když měl Emile pocit, že přerostl svůj raný tonální styl a přál si dát své práci větší míru vervy a jiskry, přijal přímější a osobní způsob malby, ve kterém spojil dynamickou značku realismu s světelné a atmosférické obavy z impresionismu. Jeho zralá práce je velmi obdivována pro svou robustní rukopis, bohatou paletu, hustou impasto a živý smysl pro kompoziční design.

V roce 1942 ve spolupráci s několika svými časnými mentory založil Emile Gruppé letní školu umění Gruppé v Gloucesteru, kde vyučoval kurzy plenéru pro skupiny nadšených studentů, které přitahovaly jeho umělecké vyhlídky i jeho odchozí osobnost. Vedl také malířskou školu v Gloucesteru (1940–1970) a přes své pedagogické povinnosti nějakým způsobem vytvořil tisíce uměleckých děl, protože byl údajně schopen provést velké plátno během několika hodin. Považován za mistra barev a techniky předal své estetické předpisy autorstvím tří knih: Brushwork for the Oil Painter (1977), Gruppé on Painting (1979) a Gruppé on Color (1979). Během svého života získal řadu ocenění, včetně ceny Richarda Mittona na výstavě Jordan Marsh v Bostonu v roce 1943. V jednom ze závěrečných rozhovorů, které s ním proběhly před jeho smrtí v roce 1978, odhalil svou filozofii umění: „ Pokud chcete v malbě přesné detaily, můžete se také podívat na fotografii. Udělám dojem na plátně a nechám něčí fantazii vyplnit podrobnosti. “ Dnes jeho dílo, stejně jako jeho otce, najdete v mnoha nejlepších muzeích a soukromých sbírkách a jeden z jeho obrazů visí v Bílém domě ve Washingtonu, D.C.
Do uměleckého a kreativního dosahu rodiny Gruppé patří také Robert's Uncles (bratři Emile's) Paolo a Karl. Paolo byl uzn
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
23 600 Kč