Kubizňák Josef
Číslo položky: 5769
Moje sledované obrazy Kytice pivoněk
popis: Olej na lepence, rozměr 50 x 66 cm, datováno 1951, zaskleno
o autorovi: Narodil se 2. 2. 1909 ve Vysokém Mýtě. Malíř, grafik a ilustrátor ve Vysokém Mýtě. Vyučil se typografii, načež se věnoval malířství. Učil se u prof. B. Wachsmanna v Praze, poté u J. Honsy., prof. Wachy v Brně a J. Haška v Chroustovicích. Pěstuje krajinomalbu a figurální malbu, zejména církevní motivy. Studijní cesty konal po Valašsku a Slovensku.
Vyvolávací cena:
900 Kč
1 100 Kč