Kovařík Hubert
Číslo položky: 11526
Moje sledované obrazy Mytologická scéna - Velký formát
popis: Olej na překližce, rozměr 117 x 108,5 cm
o autorovi: 888 - 1958
Narozen v Břeclavi. Studoval keramickou školu ve Znojmě a UMPRUM ve Vídni. Ve své tvorbě se zprvu věnoval užité a figurální keramice, později výhradně malbě.

Patřil k silné generaci mladých umělců vyškolených na Kunstgewerbeschule ve Vídni u předních tvůrců vídeňské secese a moderny. Je spoluzakladatelem keramické dílny v Kunštátě známou svou Kunštátskou keramikou. Od roku 1932 se věnoval výhradně malířství. Existují pouze izolované příklady v grafice např.litografie „Náš lid“ z roku 1939 ), které dokládají jeho zájem o tzv. sociální malbu.
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
13 000 Kč