Zpět na aukce Šetelík Jaroslav
Moje sledované obrazy Hradčany - Velký formát
popis: Olej na plátně rozměry: 90,5 x 116 cm. Rozměry včetně původního rámu 107 x 132 cm. Obraz odborně vyčištěn + Dvě kresby tužkou signované OB.
o autorovi: Narodil 10. 8. 1881 v Táboře a zemřel 12. 12. 1955 v Praze.

Malíř a krajinář.

Několik měsíců se učil ve škole F. Engelmüllera. Zanechal právnických studií a odebral se do Mnichova, odtud se vrátil do Prahy s úmyslem věnovat se malířství. Stal se Žákem E. K. Lišky na umělecko průmyslové škole, poté přešel na akademii výtvarného umění, kde byl žákem prof. Ottenfelda. Po studiích na Akademii výtvarných umění v Praze se vydal na cesty po Evropě a na delším studijním pobytu zakotvil ve Francii a Itálii. Jeho záliba byla především ve staropražských pohledech.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
43 000 Kč