Zpět na aukce Příhoda Jindřich
popis: Akvarel, rozměry : 43,5 x 30 cm, zaskleno, datováno 1931
o autorovi: Narodil se 22.2.1892 v Božejově u Pelhřimova.
Studoval na pražské Akademii výtvarného umění u prof. Bukovace, Preislera a Hynaise. Tvořil zejména akvarely s fantazijními motivy z říše pohádek. Jeho ilustrace byly publikovány v „Českém světě“, „Zlaté Praze“, „Malém čtenáři“ a jinde. Mimoto tvořil i olejomalby, pastely, perokresby a lepty.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
1 800 Kč
4 600 Kč