Chwala Adolf
Číslo položky: 10637
Moje sledované obrazy Krajina s napajedlem - velký formát
popis: Olej na plátně, rozměry: 74 x 100,5 cm. Restaurováno.
o autorovi: Narodil se 4.4.1836 v Praze a zemřel 14.3.1900 ve Vídni.
Studoval v krajinářské škole Maxe Haushofera. V roce 1864 odešel do Vídně. V letech 1885-1898 byl členem „Wiener Künstlerhaus“. Ve svých pracích postupně směřoval od romantických krajin k realistické tvorbě. Převažujícím motivem jeho obrazů jsou řeka a jezera.
Vyvolávací cena:
35 000 Kč
145 000 Kč