Satra Augustin - připsáno
Číslo položky: 10889
popis: Olej na lepence, rozměry: 42,5 x 42 cm. Nově rámováno
o autorovi: Narodil se 30.11.1877 v Kouřimi a zemřel 31.3.1909 v Clevelandu (Ohio, Amerika).

Byl žákem prof. Mařáka a Ottenfelda na pražské Akademii výtvarného umění. Jako malíř byl milovník moře, známý svými perokresbami. Kromě toho tvořil četné olejové obrazy z Alp, i z českých krajů, zejména z Prahy a Jilemnice. V Čechách vystavoval v Umělecké Besedě a v Domě umělců. Podnikl stipendijní cestu do Mnichova, Paříže a Hamburku, odkud se v roce 1906 odstěhoval do Clevelandu.

(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
2 000 Kč
7 500 Kč