Banksy
Číslo položky: 11461
popis: Litografie 19/150, rozměr 30 x 40 cm, přiložen certifikát, plastový kryt poškozen škrábnutím
o autorovi: Je pseudonym anglického street artového umělce pocházejícího z bristolské undergroundové scény, jehož skutečná identita je neznámá.
Banksyho díla jsou často satirická a nesou politické či kulturní poselství. Jeho street art, který kombinuje graffiti s využitím šablonové techniky, se objevil v Londýně i v jiných městech po světě. Banksy také vytvořil v roce 2010 uvítací skeč v seriálu Simpsonovi v díle MoneyBART zobrazující pracující Asiaty vytvářející samotný seriál v žalostných podmínkách. Skeč byl inspirován zjištěním, že Simpsonovi jsou z velké části vyráběni v Jižní Koreji. Na konci roku 2010 se rozhodl finančně vypomoci stíhaným umělcům z ruské skupiny Vojna. Režíroval také film Exit Through the Gift Shop, který měl premiéru na Sundance Film Festivalu v roce 2010.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
3 700 Kč