Zpět na aukce Rolín Viktor
Moje sledované obrazy Krajina se stromem
popis: Olej na překližce, rozměr 70 x 100, signováno vpravo dole V. Rolín. Významná raná autorova práce. Odhadní cena 15 000 - 20 000 Kč
o autorovi: Narodil se 26. 12. 1887 ve Varšavě a zemřel 31. 7. 1942 v koncentračním táboře v Mauthausenu v Rakousku.
Malíř a grafik.
Studoval na akademiích umění v Petrohradě a Mnichově u profesora Sambergera. Za první světové války byl jako vojín v Rusku. Maloval zátiší, podobizny a krajiny. Jeho motivy krajin byly z pobřeží Černého moře, přístavy Sevastopol, Kerč, krymský Bachčisaraj, Kyjev a jiné. Význačná jsou některá jeho zátiší s ovocem, rybami, květinami a loveckou kořistí. V grafice zobrazoval zejména motivy ze Staré Prahy barevnými akvatintami.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
6 500 Kč