Zpět na aukce Stehlík Ctirad
popis: Litografie , rozměr ve výřezu 50,5 x 39 cm. Signováno tužkou, číslováno 19/45, zaskleno
o autorovi: * 10.5.1938 Praha
+ 20.10.2004 Praha - někdy jako datum úmrtí uváděno 15. 8. 2003 (NK)
grafik, malíř

Byl členem skupin - Unie výtvarných umělců, Český fond výtvarných umění (ČFVU), Litografičanka (divadlo grafiků), Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

1938-2003 studoval na střední Průmyslové škole keramické v Bechyni u profesora Dobiáše Bohumila staršího, 1958 - 1964 studoval Akademii výtvarných umění v Praze - profesor Karel Souček, Ladislav Čepelák.

Hlavními tématy jeho tvorby byly zátiší a krajina - inspirovaná svéráznými motivy Sedlčanska a Milevska. Zátiší a koláže vytvářená z předmětů denního života, nebo figur sestavovaných z vlastních prací navazují na odkaz Františka Tichého. V jeho pozdějších pracech převládá grafika - zejména barevná litografie.

Absolvoval řadu výstav - například Praha ( Národní galerie v Praze, Mánes, Galerie Platýz, 1. pražský salon - Bruselský pavilon, Galerie Hollar, Galerie Vincence Kramáře atd. ), Brno, České Budějovice, Písek, Hradec Králové, Liberec, Hluboká nad Vltavou, Plzeň, Ostrava, Zlín, Semily, Týn nad Vltavou atd., také v zahraničí - například v Tokiu, Mexiku, Afghánistánu, Nizozemsku, Slovensku atd.

Jeho díla jsou zastoupena v mnoha galeriích a sbírkách - například ve sbírkách Národní galerie v Praze, Alšova jihočeská galerie Hluboká, Moravská galerie v Brně, Galerie malých forem Bánská Bystrica, Galerie výtvarného umění Ostrava, v zahraničí napřílad v petrohradské Ermitáži atd.

VÝTVARNÍK V DOKUMENTECH:

je zmiňován v desítkách katalogů, knihách, slovnících a encyklopediích - například:

1980, Petrová Sylva , Mladá grafika, Odeon, nakladatelství krásné literatury a umění, n.p., Praha,

1982, Stehlíková Blanka , Jižní Čechy v grafické tvorbě, Jihočeské nakladatelství České Budějovice, České Budějovice (České Budějovice),

1993, Grafika (Obrazová encyklopedie české grafiky osmdesátých let / Pictorial Encyclopaedia of),

1995, Signatury českých a slovenských výtvarných umělců,

1997, Machalický Jiří , Česká grafika XX. století ve Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR, Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Praha,

2005, Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005 (XV. St - Šam),

2006, Nová encyklopedie českého výtvarného umění (Dodatky),

2012, Vencl Slavomil , České grafické novoročenky / Czech New Year print (Minulost a současnost), Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., Pelhřimov (Pelhřimov).
Vyvolávací cena:
800 Kč
2 600 Kč