Zpět na aukce Justitz Alfréd
Moje sledované obrazy Vesnice za ohradou
popis: Olej na lepence, rozměr 41 x 60 cm, signováno vpravo dole A.Justitz, autorský rám poškozený.
o autorovi: Narodil se 19. 7. 1879 v Nové Cerekvi u Pelhřimova a zemřel 9. 2. 1934 v Bratislavě.
Malíř podobizen, krajin i zátiší.
Nejprve studoval architekturu na české technice u J. Kotěry, potom v roce 1902 byl žákem profesora Pirnera a v letech 1903 – 1905 profesora Thieleho na pražské akademii. V roce 1905 studoval v Karlsruhe u Schmitt Reutteho a W. Trübnera v Berlíně. V roce 1910 odjel do Paříže, kde na něj silně zapůsobily Cézannovy obrazy. V letech 1921 – 1924 navštívil Berlín a opětovně Paříž. Byl malířem a kreslířem moderních směrů. Poslední léta ho přivedla k onomu takřka mezinárodnímu slohu, který využívá poznatků kubismu k dekorativně působivým kompozicím, zátiším apod.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
21 000 Kč