Born Adolf
Číslo položky: 11175
Moje sledované obrazy Podzimní lavička
popis: Ofset signováno tužkou, rozměry listuý : 24 x 12,5 cm, celkové rozměry : 35 x 32,5 cm
o autorovi: Narodil se 12. 6. 1930 v Českých Velenicích a zemřel 22. 5. 2016 v Praze.
Grafik, ilustrátor.
Český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista, apod. V letech 1949-1950 Adolf Born studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1960 byla jeho díla vystavena po celém světě a získal za ně mnoho cen. Jeho doménou je grafika - suchá jehla, lept a především litografie. Jeho nejznámější díla zahrnují ilustrace knih od Miloše Macourka (Mach a Šebestová, Žofka, apod.), Julese Verna (Trosečník z Cynthie), A. Dumase staršího (Tři mušketýři), Vojtěcha Steklače (série Boříkovy lapálie) a jiné. Je mj. také autorem kostýmů a dekorací k opeře Antonína Dvořáka Čert a Káča inscenované v Národním divadle.
Vyvolávací cena:
500 Kč
700 Kč