Zpět na aukce Cína František - Jelínek
Moje sledované obrazy Zimní krajina s chalupou
popis: Olej na plátně, rozměr 52 x 71 cm, signováno vlevo dole Cína Jelínek
o autorovi: Narodil se 6. 6. 1882 v Praze a zemřel 3. 2. 1961 také v Praze.
Malíř krajinář v Český Křižánkách u Svratky.
Byl žákem uměleckoprůmyslové školy v Praze u profesora E. K. Lišky, později studoval na pražské Akademii umění u profesora V. Hynaise a R. z Ottenfeldů. Studijní cesty pořádal po Německu a Jugoslavii. Pokoušel se i v podobiznářství, později se oddal výhradně krajinářství. Maloval hlavně české horské kraje, nálady letní i zimní. Zúčastnil se téměř všech výstav J. U. V. v Praze. Souborné výstavy měl i v Hradci Králové a to s O. Bubeníčkem, v Praze v Rubešově galerii v roce 1917 a v Topičově salonu v roce 1924, mimo to s vinohradskými výtvarníky a na mnohých krajinských výstavách. Byl nadšeným sokolem a lyžařem. Bzenecko ho jmenovalo svým čestným členem.
(Tomanův slovník)
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
26 000 Kč