Herzl Ludvík
Číslo položky: 11269
Moje sledované obrazy Lovecké zátiší
popis: Olej na plátně, rozměry : 71,5 x 66 cm nerámováno.
o autorovi: Herzl, Ludvík, 1877-1944
Osobní jméno Herzl, Ludvík, 1877-1944
Narození Líšno (Česko) - 14.07.1877
Úmrtí Praha (Česko) - 17.04.1944
Místo působení Hořice (Jičín, Česko)
Karlštejn (Beroun, Česko)
Praha (Česko)
Itálie
Německo
Rakousko
Akademický sochař a malíř, medailér, ilustrátor.
Životopis Dětství strávil na Karlštejně. Absolvent sochařské a kamenické školy v Hořicích a Akademie výtvarných umění v Praze. Žák J. V. Myslbeka. Podnikl studijní cestu do Rakouska, Itálie a Německa. Nejčastějším námětem jeho malířské tvorby byla zvěř z jeho honitby na Karlštejnsku a také chráněná flóra karlštejnského okolí. Dále se věnoval převážně drobné plastice, malbě a medailérství. - Podílel se na tvorbě sousoší sv. Václava na Václavském náměstí v Praze; vytvořil postavu sv. Ludmily. Autor bronzových soch žen - světlonošů na Čechově mostě přes Vltavu. Rovněž ilustrátor knih.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
5 000 Kč

16.11.2020 20:44

5 000,00 Kč 16.9.2020 21:30:32