Čech František Ringo
Číslo položky: 11253
Moje sledované obrazy Chrám sv. Mikuláše - Velký formát Týnský chrám
popis: Olej na plátně, rozměry : 100 x 75 cm, celkové rozměry včetně rámu : 114 x 85 cm. Na rubu plátna věnování, dar autora a litografie: 45 x 30 cm Týnský chrám, volný list + 2x grafické listy , Plocek, Klápště
o autorovi: Narodil se 9.7.1943 v Praze.
S naivním malířství prý začal v roce 1973 pod vlivem štědrovečerního setkání s malířem Janem Zrzavým a návštěvy u Aleny Ladové. Jeho obrazy jsou pestrobarevné, překvapující neuvěřitelnými nápady a specifickým humorem. K podstatným tématům patří stará Praha. Uspořádal mnoho výstav a jeho obrazy jsou v soukromých sbírkách po celém světě.
Vyvolávací cena:
40 000 Kč
50 000 Kč