Dostálová Alena
Číslo položky: 10815
popis: Olej na plátně, rozměr 75 x 60 cm, nerámováno
o autorovi: (1932 - 2011) Narodila se a žila v Praze.
Akademická malířka - Významná představitelka českého výtvarného umění.
Studovala Vyšší uměleckoprůmyslovou školu v Brně u profesorů Hrbka a Laciny a později VŠUP v Praze u profesora Fišárka. Od roku 1956 se pravidelně účastnila svazových výstav v Praze i mimo Prahu (Praha, Olomouc, Jablonec nad Nisou, Most, Litvínov, Domažlice, Varšava, Lublin, Londýn, Kolín nad Rýnem, Freiburg, v USA Atlanta (Georgia), Princenton (New Jersey), Knoxville (Tennessee)). Její tvorba je nejširší tuzemské veřejnosti známa především ve spojení s osobitými kreslenými vtipy pro humoristicko-satirický týdeník Dikobraz, díky nimž bývá považována za První dámu českého kresleného humoru, či z rozsáhlého díla knižních ilustrací.
Vyvolávací cena:
1 500 Kč
6 000 Kč