Trstenjak Ante Ljutomer
Číslo položky: 11091
popis: Olej na lepence, rozměry : 42 x 50 cm
o autorovi: Ante Trstenjak (1894-1970), malíř a grafik, studoval malbu na Kunstgewerbeschule ve Vídni a na uměleckých akademiích v Záhřebu a Praze. V roce 1925 vystavoval se svými díly v Salonu nezávislých v Paříži. Trstenjak je jedním z nejlepších slovinských akvarelistů Maloval krajiny (Slovenská gorice, dalmatské pobřeží s ostrovy, Istrie, motivy Prlekie a Lužice), portréty, veduty, folklórní motivy a zátiší. Je po něm pojmenována umělecká galerie v Ljutomeru.
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
23 500 Kč