Nejtková Anina (Neytková)
Číslo položky: 11067
popis: Olej na lepence, rozměry : 37 x 30 cm, datováno 1944
o autorovi: Narození: 13.12.1877, Praha - Česká malířka
Studia: UMPRUM v Praze, 1893 - 1901, prof. Schikaneder
Výstavy: účastnila se společných výstav Umělecké besedy, spolku Praha a Krasoumné jednoty
1903 vánoční výstava U.B. v Praze
1908 výstava K. J. v Praze
výstava Žena a umění
1940 účast na výstavě Národ svým umělcům
1943 se spolkem v. Praha obeslala výstavy v Milevsku a v Táboře
1946 výstava Český národ Rudé armádě v Praze
POZNÁMKY:
profesorka kreslení na dívčí rodin. škole výrobního spolku v Praze
LITERATURA:
Toman P.: Nový slovník československých výtvarných umělců, Chagall, Ostrava 1993.
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
3 500 Kč

17.09.2020 20:34

3 500,00 Kč 24.6.2020 21:55:12