Zpět na aukce Neuschul Ernest
Moje sledované obrazy Dívka před zrcadlem
popis: Olej na plátně o rozměrech 75,5 x 55,5 cm , autorsky olištováno. Obraz je vpravo dole signován monogramem a datován 57. Vzadu na rámu je název díla "Frau vor dem Spiegel 1957" , na plátnu je vzadu razítko. Obraz pochází z majetku rodiny autora! Velmi dobrý originální stav. Zpracované téma je jako u jiných autorových děl z jeho zralého období takřka nehmotné a dává pocit surrealistického vidění.
o autorovi: Narodil se 17.5.1895 v Ústí nad Labem a zemřel 14.9.1968 v Londýně.
Německý malíř židovského původu. Studoval na Akademii výtvarného umění v Krakově a v Praze. Byl především figuralistou, ale i autor obrazů s motivy krajinných a městských scenérií. Portrétoval T.G.Masaryka a E.Beneše. Řadí se mezi zástupce uměleckého stylu „nová věčnost“.
Vyvolávací cena:
100 000 Kč
100 000 Kč

22.09.2020 19:00