Kašpar Adolf
Číslo položky: 11014
Moje sledované obrazy Dostaveníčko v parku
popis: Akvarel, rozměry ve výřezu pasparty : 17 x 12 cm, zlacený rám
o autorovi: Narodil se 27. 12. 1877 v Bludově u Moravského Šumperka a zemřel 29. 6. 1934 v Železné Rudě.

Malíř, ilustrátor a grafik.

Nejprve studoval na učitelském ústavu v Olomouci, kde upozornil na své nadání již během studií. Z popudu H. Schwaigra odjel do Prahy a od roku 1899 se stává žákem akademie výtvarných umělců a speciální školy profesora Pirnera, kterou absolvoval roku 1904. Pořádal časté cesty na Slovensko, do Zakopaného, přes Tatry do Smokovce. Roku 1906 byl na studiích v Itálii, cestoval po Tyrolsku, Solnohradech a Dalmácii. V roce 1907 byl i v Paříži, kde poznal francouzské ilustrátory, zejména umění Daniela Vierge. Známé jsou jeho ilustrace k Babičce Boženy Němcové, Filosofské historii Aloise Jiráska a k dalším dílům české i světové literatury. Při svém pobytu na Chodsku, kde sbíral materiál k ilustraci knihy J. Š. Baara, zemřel náhle na mrtvici.
Vyvolávací cena:
1 000 Kč
3 100 Kč