Zpět na aukce Born Adolf
popis: Litografie 12 / 70, rozměry tiskové plochy : 50 x 40 cm, zaskleno, u spodního okraje listu mírně poškozeno
o autorovi: Narodil se 12. 6. 1930 v Českých Velenicích a zemřel 22. 5. 2016 v Praze.
Grafik, ilustrátor.
Český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista, apod. V letech 1949-1950 Adolf Born studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1960 byla jeho díla vystavena po celém světě a získal za ně mnoho cen. Jeho doménou je grafika - suchá jehla, lept a především litografie. Jeho nejznámější díla zahrnují ilustrace knih od Miloše Macourka (Mach a Šebestová, Žofka, apod.), Julese Verna (Trosečník z Cynthie), A. Dumase staršího (Tři mušketýři), Vojtěcha Steklače (série Boříkovy lapálie) a jiné. Je mj. také autorem kostýmů a dekorací k opeře Antonína Dvořáka Čert a Káča inscenované v Národním divadle.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
17 000 Kč