Kotvald Ferdinand
Číslo položky: 10902
popis: Olej na desce, rozměry : 50 x 60 cm, datováno 1939, kvalitní řezaný rám, zaskleno. Obraz z roku 1939
o autorovi: Narodil se 24. 5. 1898 ve Vyškově na Hané a zemřel roku 1980 v Praze.
Po studiích doma i v zahraničí (v Paříži, Itálii a Jugoslávii) poprvé vystavoval na výstavě Nesdružených v ”Mánesu” v Praze, později na členských výstavách U. B. v Praze. První soubornou výstavu měl v Topičově salonu v Praze, další v Lázních Poděbradech, v Měst. průmysl. museu v Hradci Králové. Od roku 1930 se výhradně věnoval malířství, pracoval pod vlivem Gogha a Kokoschky. Jeho obrazy jsou majetkem ministerstva školství, galerie města Prahy, Zlínské galerie, Národní banky v Praze a v soukromých sbírkách.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
31 000 Kč