Kamenický Josef Jiří (A.Lískovec)
Číslo položky: 10678
Moje sledované obrazy Muž v turbanu s cigaretou
popis: Olej na lepence, rozměr 30 x 25 cm, zaskleno, signováno pseudonymem H. Lískovec
o autorovi: Narodil se 11. 11. 1910 v Brně.

Autor používal pseudonym A. Lískovec
Studoval na ŠUŘ a na AVU v Praze. Byl členem Fotoskupiny pěti a střediska Purkyně. S tímto střediskem vystavoval malby, dále svými pracemi obeslal výstavu mladých ve Zlíně a tamtéž výstavu Umění všem. Jeho malby byly v městské spořitelně v Třebíči. Díla jsou v majetku MG Brno a GVU Zlín. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.

(Výtvarné centrum Chagall)
Vyvolávací cena:
2 500 Kč
2 500 Kč

22.09.2020 21:32

2 500,00 Kč 22.9.2020 20:47:04