Zpět na aukce Friedberg-Mírohorský Emanuel Salomon
popis: Olej na plátně ,rozměry: 38.5 x 48 cm signováno a datováno 1868
o autorovi: Narodil se 18.1.1829 v Praze a zemřel 10.12.1908 v Praze.
Kresbě a malbě se učil u Tkadlíka a A. Mánese, později studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni. Věnoval se vojenské kariéře a ještě v poměrně mladém věku dosáhl hodnosti generála. Vedle svého působení v armádě se ve volném čase věnoval malování a psaní cestopisů. V roce 1883 odešel do výslužby a začal se zcela věnovat malování. Ze svých cest nejen po Čechách, ale i po Bavorsku, Rakousku, Itálii, Rumunsku a jiných, vytvořil mnoho kreseb a akvarelů, které svým folkloristickým obsahem byly studijním materiálem. Ilustroval knihy, byl spolupracovníkem Riegrova i Ottova naučného slovníku. Dekorativně ilustroval národní písně a různé básně.
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
15 000 Kč