Zpět na aukce Mervart Augustin
popis: Olej na lepence, rozměry : 32 x 49,5 cm. Datováno 1927
o autorovi: Narodil se 30. 12. 1889 v Krásné nad Bečvou na Moravě a zemřel v roce 1968.
Malíř krajin v Přerově. Valašsko, Přerovsko, Lipnicko, ale i Itálie byly hlavními prameny jeho motivů. Měl sochařskou průpravu a pracoval i jako figuralista, ale láska k přírodě ho přivedla ke krajinářství. Studoval sochařství u profesora F. Hrachovce, A. Balána. Základy malířství získal u B. Jaroňka, žil a tvořil v Přerově. Byl členem SVU Mánes a od roku 1910 se účastnil všech členských výstav. Zúčastnil se více než 30 výstav u nás i ve světě, Kodaň, New York, atd. Je zastoupen v mnoha galeriích, včetně galerie Národní, jeden z nejlepších moravských malířů.
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
9 500 Kč