Vaca Karel
Číslo položky: 10764
Moje sledované obrazy Abstraktní kompozice
popis: Olej na plátně, rozměr 56 x 57,5 cm, podloženo novou lepenkou, nově rámováno
o autorovi: Narodil se 21. 7. 1919 v Prostějově a zemřel 31. 3. 1989 v Praze
Malíř, Malíř, grafik a scénický výtvarník.
Byl členem legendární skupiny Trasa. Realizoval více než 870 scénických výprav a je znám řadou divadelních plakátů. Od šedesátých let se věnoval soustavně malířské činnosti. V obrazech se projevoval jako harmonický kolorista a jeho obrazy nepřestaly být sdělné i v době, kdy přešel k abstrakci. Od sedmdesátých let prakticky nevystavoval. Jeho díla dodnes přitahují vyváženou kompozicí tvořenou z barevných ploch a jistou melancholií.
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
24 000 Kč